QJ8010N4TP
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
QJ8010N4TP
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Voltage - Off State : 800 V
Series : QJxx06xx
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-263 (D²Pak)
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 10 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 100A, 120A
Package / Case : TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 40 mA
Base Product Number : QJ8010
Triac Type : Standard
Description : TRIAC 800V 10A TO263
Contact Now
TRIAC Standard 800 V 10 A Surface Mount TO-263 (D²Pak)